Czy warto reklamować kantory stacjonarne w Internecie?

Kantory stacjonarne zaczęły pojawiać się na polskim rynku po przemianach w 1989 roku. W systemie gospodarki wolnorynkowej handel walutami stawał się coraz bardziej popularny i coraz więcej ludzi zaczęło z niego korzystać. Kantory stacjonarne zyskały na popularności, gdyż były o wiele przyjaźniejsze niż banki. Taki „boom” trwał do pierwszej dekady XXI wieku, kiedy wraz z rozwojem technologii i Internetu, pojawił się kantor internetowy.

Jednak pomimo rozwoju technologicznego i wielu udogodnień on-line, istnieje nadal wiele osób, które korzystają (i korzystać będą) z kantorów stacjonarnych. Dlaczego? Otóż kantory stacjonarne to możliwość wymiany „żywej” gotówki. Wiele osób wymienia ją tylko w ten sposób więc nadal będą obecne na rynku.

Czy to jednak oznacza, że w ogóle nie powinny istnieć w świecie on-line?

Odpowiedź jest prosta. Nie! Obecnie każda firma powinna inwestować w reklamę internetową. Przede wszystkim pozwala ona pokazać nam nasz kantor nie tylko stałym klientom, ale także tym, którzy akurat potrzebują z niego skorzystać, dotrzeć do nowych klientów.

Na rynku oferta kantorów stacjonarnych jest bardzo bogata. Reklama internetowa pozwala pokazać nam plusy naszego kantoru, wygląd oraz zachęcić do odwiedzenia. Wyodrębnienie walorów jest bardzo dobrym pomysłem, a reklama w Internecie daje nieograniczone możliwości graficzne. Tworzymy w ten sposób pewną wartość dla klienta, możemy wykazać się kreatywnością, pokazać się z jak najlepszej strony. Wstawiając film reklamowy bądź galerię zdjęć prezentujący nasz kantor,  mamy gwarancję, że dotrze on do większej liczby potencjalnych zainteresowanych wymianą walut. Tym bardziej, ze reklama internetowa daje możliwość ustawienia preferencji naszych klientów i lokalizacji, przez co trafiamy na osoby zainteresowane bezpośrednio tematem, a nie osoby pośrednie.

Pokazujemy także, że mimo iż prowadzimy kantor stacjonarny, idziemy z duchem czasu, a nowoczesność nie jest nam obojętna.

Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach, klient, zanim wybierze się do kantoru stacjonarnego, zacznie szukać go w Internecie. A dobrze przygotowana reklama naszego kantoru przyciągnie go i zaprosi do przyjścia w nasze progi.