Czy kantory internetowe polegają wyłącznie na reklamie internetowej, czy również na innych mediach?

Wśród całej gamy kantorów internetowych funkcjonujących na rynku, w wyborze tego konkretnego może pomóc dobra reklama. Warto więc zadbać o potencjalnego klienta. Przecież nie chodzi o to, by trafił on do pierwszego lepszego kantoru internetowego, ale by wybrał właśnie nasz. I to poprzez reklamę możemy mu przekazać.

Mając kantor internetowy i inwestując  w reklamę on-line nie powinniśmy zapominać jednak o innej, bardziej tradycyjnej formie reklamy.

Spójrzmy na telewizję. Coraz częściej spotykamy się z reklamą firm finansowych, w tym e kantorów na różnych kanałach, nie tylko branżowych. Choć są one kosztowne, warto pomyśleć o tym, by pokazać się w rozpoznawanych programach telewizyjnych, w tak zwanym czasie „prime time” lub zareklamować się podczas imprez sportowych. Bardzo dobrą reklamą może być także sponsoring jakiejś drużyny sportowej.

Jeśli w grę wchodzą mniejsze koszty (sponsoring i mainstreamowe telewizje dla zdecydowanej większości mogą być za drogie), można zainwestować w papierowe wydania gazet o tematyce finansowej. Na rynku jest jeszcze cała masa czasopism branżowych, a i potencjalni klienci zainteresowani tym tematem bardzo często zaczynają poranki od standardowej prasówki. Oczywiście dotyczy to przestrzeni tradycjonalistów, aczkolwiek jest ich jeszcze naprawdę wielu.

Kierując się zasadą, że dobra reklama musi być prosta, niezapomniana, zapraszać do obejrzenia albo dostarczać zabawy podczas jej odbioru, pamiętajmy, że dotyczy to nie tylko przestrzeni internetowej, ale każdej innej formy reklamy, która dociera do naszego potencjalnego klienta.

Podsumowując, każde medium, może być więc korzystną formą przekazywania informacji o usłudze. Jednak, czy odbiorca wybierze nasz kantor internetowy czy też nie, wpływają jeszcze inne czynnik: m.in. przystępność naszego serwisu, kurs wymiany walut, spread walutowy czy też czas wymiany.

Warto nadmienić jeszcze jedną, niezwykle istotną rzecz. Mianowicie fakt, że reklama platform walutowych potrafi przybierać różne, czasami nawet dziwne formy. Przykładowo wiele instytucji rządowych umieszcza informacje o ciekawych inicjatywach, platformach wymiany walut czy też stronach reklamujących kantory internetowe.